Skip to main content

Michał Wdowik

Trener personalny oraz trener przygotowania motorycznego.

Magister Fizjoterapii Collegium Medicum UJ oraz dyplomowany trener przygotowania motorycznego katowickiego AWF-u. Uczestnik elitarnych szkoleń EXOS EPI FMS oraz kilkudziesięciu szkoleń z zakresu fizjoterapii, treningu personalnego, treningu siłowego, przygotowania motorycznego oraz dietetyki.

Trenuje zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę ze sportem, pasjonatów aktywności fizycznej, jak i zawodowych sportowców. Wśród swoich podopiecznych ma także klientów pourazowych.

Specjalista w obrębie periodyzacji (planowania) treningów siłowych pod konkretną dyscyplinę sportową oraz programowania treningów w fizjoterapii. Ostatnie lata przeznaczył na szkolenia w obrębie powrotu, jak i przygotowania pacjenta operacyjnego.

Od najmłodszych lat związany ze sportem. Akademicki Mistrz Polski w piłce nożnej, futsalu i żeglarstwie. Piłce nożnej poświęcił prawie 20 lat, a od kilkunastu lat kultywuje szeroko rozumiany trening siłowy (trójbój, trening kulturystyczny etc.). Obecnie sporo czasu poświęca również treningowi kolarskiemu.

W swojej pracy chce się dzielić wiedzą, którą ciągle poszerza. Analizować zagadnienia z zakresu fizjoterapii, treningu i ogólnie pojętego zdrowego stylu życia. Wszystko to w oparciu o badania i dostępną wiedzę, którą przekazuje w jak najbardziej przystępny sposób. Zachęca nie tylko do tego, aby ćwiczyć, ale także, aby robić to świadomie, poznawać swoje ciało i czuć się w nim jak najlepiej.

mwtofik@gmail.com
+48 696 494 685‬