Skip to main content

Kinga Kapusta

Absolwentka kierunku fizjoterapia na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W swojej pracy wykorzystuje wiedzę zdobytą na studiach, kursach kierunkowych, obozach ActiveTherapy oraz w interdyscyplinarnym stowarzyszeniu AEGEE Kraków.

Rozwija się w kierunku technik mięśniowo-powięziowych, terapii punktów spustowych oraz terapii manualnej. Jest certyfikowaną masażystką wykonującą masaże relaksacyjne oraz sportowe. Wiedzę i umiejętności wzbogacała w SPA prestiżowych hoteli na terenie Krakowa. Pomaga swoim klientom w prewencji urazów, zmniejszeniu napięć mięśniowych oraz zwalczaniu zespołów bólowych.

W swojej pracy stawia na uważne słuchanie indywidualnych potrzeb klienta i budowanie wzajemnego zaufania, co pozwala na wybranie optymalnej strategii terapeutycznej.

Chętnie pomaga wypracować nawyki, które pozwalają podopiecznym wrócić do zdrowia i dobrej formy. Jej umiejętności pozwalają na skuteczną pracę z pacjentami doświadczającymi przeciążeń układu mięśniowo-szkieletowego, urazów oraz bólu przewlekłego. Pod swoje skrzydła bierze osoby dorosłe, jak również młodzież i dzieci.

Pasjonatka trekkingu górskiego, siatkówki, tenisa stołowego oraz jazdy na longboardzie. Wolny czas poświęca na aktywny wypoczynek oraz doskonalenie swoich umiejętności.

Ukończone kursy i szkolenia:

  • „Masaż Klasyczny”- Niepubliczny Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego “BIO-RELAX”
  • „Terapia mięśniowo-powięziowa punktów spustowych” – Rafał Słoniak
  • „Taping Medyczny – Medical Taping Concept” – Med Coach