Skip to main content

Marek Mroczek

Marek jest współwłaścicielem i współtwórcą Oracz Mroczek Training Center – OMTC.

To doświadczony szkoleniowiec, trener personalny, instruktor oraz prezenter fitness występujący w kraju i za granicą.

Z dziennikarskiego obowiązku z zawodowych „tytułów” wymienić należy:

 Master Trener TRX©
 Master Trener GT Training©
 Master Trener GOOD MOOV©
 EXOS© Certified Coach
 EPI© Elite Performance Institute P1& P2 S&C Coach
 FMS© Functional Movement Screen Instructor
 Advanced LES MILLS© Instructor – Body Pump & GRIT
 Indoor Cycling MyRide VX Presenter
 Blackroll© International Trainer
 Facts© International Trainer

W swojej 9 – letniej karierze w branży fitness przeprowadził ponad 15 000 godzin treningów indywidualnych oraz grupowych. Ma za sobą blisko 300 poprowadzonych szkoleń i warsztatów dla trenerów, instruktorów oraz amatorów zdrowego stylu życia.

Poza codzienną pracą jako trener personalny oraz instruktor zajęć grupowych Marek poświęca sporo uwagi i czasu na obowiązki trenera przygotowania motorycznego w dyscyplinach takich jak m.in. siatkówka, piłka nożna, biegi górskie, biegi maratońskie, kolarstwo, triathlon, szermierka, strzelectwo sportowe, narciarstwo oraz rajdy samochodowe.

W 2019 roku terminował jako członek sztabu kadry narodowej w Beach Soccerze.

Ostatnie lata to także mocne zaangażowanie w poprawę atletyzmu sportowców niepełnosprawnych (narciarstwo, rugby, koszykówka, handbike’s) reprezentujących Nasz kraj na arenie międzynarodowej w Mistrzostwach Europy, Świata oraz Igrzyskach Olimpijskich.

Szkoleniowiec TRX Polska

Global TRX Course Instructor © Certyfikowany trener TRX STC, TRX GTC, TRX FTC, TRX SMSTC, TRX FORCE, TRX YOGA, TRX RTC.

Dyrektor ds. edukacji GT Academy – Szkolenia dla Trenerów i Instruktorów, gdzie tworzy i propaguje edukację trenerską w zakresie grupowego treningu motorycznego z wykorzystaniem drabinek koordynacyjnych (tiguar magnetic speed ladder) oraz gum oporowych (Power Band gt by tiguar)

Edukator (i współtwórca programu) na kursach dla trenerów personalnych z ramienia GOOD MOOV.

Od 2013 roku z dumą reprezentuje barwy ekspertfitness.com jednej z największych w kraju firm z branży fitness zajmującej się produkcją i handlem sprzętem fitness, dostarczaniem na rynek licencjonowanych oraz własnych produktów szkoleniowych (TRX, GT, Indoor Cycling, Bosu, GOOD MOOV, Kammagon Ball) oraz organizacją topowej w tej części Europy konwencji fitness EU4YA by tiguar. International PT & Fitness Convention

Od 1,5 roku współpracuje z firmą MultiSport Polska w projekcie „Zdrowie na Etacie” wykonując jak twierdzi pracę marzeń. Objeżdżając kraj wzdłuż i wszerz jako członek większego zespołu edukuje szerokie masy ludzi pracujących „na siedząco” w największych Polskich i zagranicznych firmach stacjonujących w kraju.

Marek to uczestnik wielu branżowych szkoleń w Polsce i za granicą (Wielka Brytania, Holandia, Czechy, Niemcy).

Były ligowy siatkarz (19 – lat) i dziennikarz sportowy piszący m.in. dla Przeglądu Sportowego.

Miłośnik dyscyplin wytrzymałościowych (amator maratonów ulicznych).

Z wykształcenia socjolog i manager sportu z dyplomem najstarszej polskiej Alma Mater – UJ. Absolwent krakowskiego AWF na kierunku Wychowanie Fizyczne (specjalizacja: Trener Piłki Siatkowej, Dziennikarstwo Sportowe) oraz Akademii Trenerów Biznesu przy Uniwersytecie SWPS.

Motto jakim się kieruje:
„Kto czyni dobro nie bywa zmęczony”
„Wątpie więc jestem”

Uważa, że: „w procesie edukacyjnym i treningowym najważniejszy jest człowiek – z jego indywidualnymi potrzebami, możliwościami, nastawieniem, ograniczeniami, bolączkami i preferencjami. Jako szkoleniowcy i trenerzy musimy się w to wpasować szukając zawsze możliwości pomocy i rozwoju, a nie ograniczeń bez względu na to czy to amator czy zawodowiec. Praca jaką wykonuje jest fascynująca – łaczy w sobie quasi – naukowe podejście, elementy psychologii, socjologii i daje możliwość współdzielenia z innymi pasji do aktywności, sportu i życia w ciągłym ruchu. Jestem „lucky guy”!

marek@omtc.pl
+48 604 753 310