Skip to main content

Marek Mroczek

Współwłaściciel OMTC – Oracz Mroczek Training Center

Doświadczony szkoleniowiec, trener personalny, instruktor oraz prezenter fitness występujący w kraju i za granicą:

  • Master Trener TRX©
  • Master Trener GT Training©
  • Master Trener eu4ya by tiguar©
  • EXOS© Certified Coach
  • EPI© Elite Performance Institute P1& P2 S&C Coach
  • FMS© Functional Movement Screen Instructor
  • Advanced LES MILLS© Instructor – Body Pump & GRIT
  • Indoor Cycling MyRide VX Presenter
  • Blackroll© International Trainer
  • Facts© International Trainer

W swojej 12 – letniej karierze w branży fitness przeprowadził ponad 20 000 godzin treningów indywidualnych oraz grupowych. Ma za sobą blisko 350 poprowadzonych szkoleń i warsztatów dla trenerów, instruktorów oraz amatorów zdrowego stylu życia.

Poza codzienną pracą jako trener personalny oraz instruktor zajęć grupowych Marek poświęca sporo uwagi i czasu na obowiązki trenera przygotowania motorycznego w dyscyplinach takich jak m.in. siatkówka, piłka nożna, biegi górskie, biegi maratońskie, kolarstwo, triathlon, szermierka, strzelectwo sportowe, narciarstwo oraz rajdy samochodowe.

W 2019 roku terminował jako członek sztabu kadry narodowej w Beach Soccerze.

Ostatnie lata to także mocne zaangażowanie w poprawę atletyzmu sportowców niepełnosprawnych (narciarstwo, rugby, koszykówka, handbike’s, skok w dal) reprezentujących Nasz kraj na arenie międzynarodowej w Mistrzostwach Europy, Świata oraz Igrzyskach Olimpijskich.

Szkoleniowiec TRX Polska.

Global TRX Course Instructor © Certyfikowany trener TRX STC, TRX GTC, TRX FTC, TRX SMSTC, TRX FORCE, TRX YOGA, TRX RTC.

W przeszłości Dyrektor ds. edukacji GT Academy – Szkolenia dla Trenerów i Instruktorów, gdzie tworzył i propagował edukację trenerską w zakresie grupowego treningu motorycznego z wykorzystaniem drabinek koordynacyjnych (tiguar magnetic speed ladder) oraz gum oporowych (Power Band gt by tiguar) oraz Dyrektor Programowy największej w branży konwencji i konferencji dla instruktorów, trenerów, menadżerów oraz właścicieli klubów eu4ya by tiguar.

Edukator i współtwórca programów szkoleniowych na kursach dla trenerów personalnych z ramienia GOOD MOOV© oraz OPEN MIND©

Od 2013 roku reprezentuje również barwy ekspertfitness.com jednej z największych w kraju firm z branży fitness zajmującej się produkcją i handlem sprzętem fitness, dostarczaniem na rynek licencjonowanych oraz własnych produktów szkoleniowych (TRX, GT, Indoor Cycling, Bosu, GOOD MOOV, Kammagon Ball).

Od 5 lat współpracuje z firmą Benefit Systems (Multisport Polska) w projekcie „Zdrowie na Etacie” gdzie zajmuje się edukacją „well-beingową” w sektorze korporacyjnym.

Uczestnik wielu branżowych szkoleń w Polsce i za granicą (m.in.. Wielka Brytania, Holandia, Czechy, Niemcy)

Były ligowy siatkarz (19 – lat) i dziennikarz sportowy piszący m.in. dla Przeglądu Sportowego. Miłośnik dyscyplin wytrzymałościowych. Amator maratonów ulicznych, zdobywca Korony Maratonów Polskich.

Absolwent krakowskiego AWF na kierunku Wychowanie Fizyczne. Z wykształcenia również socjolog oraz manager sportu na wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył również Akademię Trenerów Biznesu przy Uniwersytecie SWPS.

Motto jakim się kieruje:

„Kto czyni dobro nie bywa zmęczony”

„Wątpię więc jestem”

Uważa, że: „w procesie edukacyjnym i treningowym najważniejszy jest człowiek – z jego indywidualnymi potrzebami, możliwościami, nastawieniem, ograniczeniami, bolączkami i preferencjami. Jako szkoleniowcy i trenerzy musimy się w to wpasować szukając zawsze możliwości pomocy i rozwoju, a nie ograniczeń bez względu na to czy to amator czy zawodowiec. Praca jaką wykonuje jest fascynująca – łączy w sobie quasi – naukowe podejście, elementy psychologii, socjologii i daje możliwość współdzielenia z innymi pasji do aktywności, sportu i życia w ciągłym ruchu”